85-letnica društva (1930 – 2015)

85-let_aLetos praznujemo 85. obletnico ustanovitve društva.V 85 letih delovanja v športu smo prejeli številna priznanja na lokalni in mednarodni ravni. Izoblikovali smo več vrhunskih športnikov, veliko strokovnih delavcev, predvsem pa številni ljubitelji športa, ki tvorimo čvrsto ogrodje za kakovostno vzgojo mladine.

Podrobno o  85-letnici društva

 

 

 

Zgodovina

Kratko zgodovino športnega društva Sokol Bežigrad smo sestavili tako, da smo povzeli članke, objavljene v društvenem biltenu ob njegovi petinsedemdesetletnici . Ker so ti članki osnovani predvsem na spominih avtorjev, so nekatere datacije le približne. Društvo je namreč v svoji zgodovini poznalo vzpone in padce in prav slednji so verjetno vzrok za pomanjkljivo voden arhiv, iz katerega bi bilo mogoče z gotovostjo povzeti najpomembnejše dogodke v življenju društva.

V prostorih gostilne Fortuna za Bežigradom je bilo 10.7. 1930 ustanovljeno sokolsko društvo z imenom Sokol Ljubljana III (objava v časniku Slovenski narod 12.7.1930). Oznaka III pomeni, da sta poleg Narodnega doma, pred tem v Ljubljani obstajali že dve sokolski društvi in sicer Sokol Ljubljana I na Taboru in Sokol Ljubljana II v Trnovem.

Podrobna zgodovina društva

Vodstvo

IZVRŠNI ODBOR

  • Andrej Stajič – predsednik društva
  • Andrej Pregelj – podpredsednik
  • Goran Turk – podpredsednik, predsednik sekcije Zala
  • Katarina Bajželj Žvokelj – tajnica
  • Jure Kern – blagajnik, koordinator vadbe po osnovnih šolah
  • Miran Dernikovič – načelnik rekreacijskih oddelkov
  • Urša Zalar – načelnica za žensko športno gimnastiko
  • Matej Pregelj – načelnik za moško športno gimnastiko
  • Issa Kamala Osojnik Zajec – predstavnica ritmične gimnastike
  • Dejan Jovanović – trener A-programa in vodja izobraževankja
  • Matej Opaškar – predstavnik mlajših vodnikov

NAČELNIKI

  • Urša Zalar – ženska športna gimnastika
  • Matej Pregelj – moška športna gimnastika
  • Jasna Zavodnik – ritmična gimnastika
  • Miran Dernikovič – rekreacijski oddelki
  • Jure Kern – koordinator vadbe po osnovnih šolah

NADZORNI ODBOR

  • Peter Barlič – predsednik NO
  • Marija Kern
  • Boris Pirc

ČASTNO RAZSODIŠČE

  • Mladen Klavora – predsednik ČR
  • Janez Prevc
  • Silva Sušec-Pezdirc

Člani odborov – potrjeni na občnem zboru 27. 3. 2015, obnovljeno 7. 9. 2017.

Vodniki

Miran Dernikovič (člani)
Katarina Drenik (ritmična gimnastika 2. skupina)
Uroš Jorgačevski (rekreacija Zlata leta)
Dejan Jovanović (obvezne vaje, mladinci, člani A-program)
Petra Kamenšek (ritmična gimnastika 3. skupina)
Jure Kern (deklice MDE, SDE, mladinke in članice, dečki CI)
Marija Kern (rekreacija Članice)
Katja Koselj (ritmična gimnastika 3. skupina)
Urška Kranjec (deklice CE)
Barbara Lukanc (predšolski, vadba po šolah, pilates)
Matej Opaškar (dečki MDI)
Matjaž Pezdirc (obvezne vaje OV1-2)
Matej Pregelj (dečki MDI, SDI)
Andrej Pregelj (veterani)
Franci Rojc (obvezne vaje OV3-5, mladinci A-program)
Tina Sebanc (predšolski, deklice MDE)
Neža Sluga (ritmična gimnastika 1. skupina)
Jaka Uršič (dečki MDI)
Urša Vrbec (predšolski, dečki CI)
Issa Kamala Osojnik Zajec (ritmična gimnastika 3. skupina)
Urša Zalar (deklice MDE, SDE)
Jasna Zavodnik (ritmična gimnastika 2. skupina)

Rok Klavora

Klavora  Naš najuspešnejši tekmovalec zadnjih let. Klavora_maj2013

Dokumenti

Društveni dokumenti:

Statut društva.

Pravilniki:

Akrobatika (ali na GZS strani tu),

Mala prožna ponjava (MPP) (ali na GZS strani tu),

Velika prožna ponjava (VPP) (ali na GZS strani tu),

Sokolček.

Sponzorji in podporniki

»Sodelujemo v programu S športom je življenje lepše«

Pišite nam

Vstopite v stik znami, z veseljem vam odgovorimo na zastavljeno vprašanje, prav tako pa bomo veseli vsake pohvale.