V soboto, 19. maja 2018, je v Mariboru v Športni dvorani Lukna potekalo državno prvenstvo v ritmični gimnastiki. Udeležili sta se ga dve ekipi iz našega društva, in sicer najmlajše Zale, skupina Zala 1, v sestavi z žogami in brez, ter skupina Zala 2, v sestavi z obroči. Najmlajše Zale – Lana Belšak, Naja Dimnik, Kaja Molnar, Roza Pucelj in Laura Žorž – so dosegle 6. mesto v kategoriji deklic.

Skupina Zala 2 ali SuperZale v kategoriji članic v skupinskih sestavah z rekvizitom pa je vsekakor upravičila svoje ime – dosegla je prvo mesto. Tako so Klara Aškerc, Neja Banko, Jonila Bytyqi, Kaja Čančer in Lana Stojčić (slednja v vlogi rezervne tekmovalke) postale državne prvakinje 2. skupine!

Slika 1: Kaja, Neja, Klara in Jonila na zmagovalnem podiju
Slika 2: Jonila, Klara, Neja, Kaja in trenerka Katarina ponosne na zlate medalje